موسسه حقوقی عدل محمد حسنی
گردآوری وارائه مطالب متنوع و سودمندحقوق خصوصی
hassani.org
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
- چهارشنبه ۱۳٩۳/٤/٤

 در قالب یک بسته حقوقی بررسی شد
الزامات موتور سواری در جاده قانون
 ایمن نیست، 25 درصد از آمار مرگ و میر "در قسمت تصادف‌ها" را تشکیل می‌دهند؛ می‌گویند 6 برابر خودرو آلودگی هوایی و 2برابر آن، آلودگی صوتی ایجاد می‌کنند. روی دو چرخ می‌روند و علاوه بر اسم آنها که موتورسیکلت است، گاهی به ارابه‌های مرگ هم تشبیه می‌شوند. در کشور ما برای این وسایل که بخش زیادی از حمل و نقل انسانی و باری را انجام می‌دهد قوانین زیادی تدوین و اجرایی شده است، قوانین که راکبان گاهی به دلیل ناآگاهی از آن و در اکثر موارد به خاطر زیرپا گذاشتن قوانین، وسیله نقله و حتی جان و سلامتی خود را از دست می‌دهند. این بسته حقوقی را با دقت بخوانید.


ادامه مطلب ...
- دوشنبه ۱۳٩۳/٤/٢

آنچه وکلای دادگستری و کارآموزان وکالت درباره امور مالیاتی خود باید بدانند نحوه تنظیم اظهار نامه مالیاتی مربوط به وکلای دادگستریمقررات مالیاتی ناظر به موسسات حقوقی


ادامه مطلب ...
- جمعه ۱۳٩۳/۳/۳٠

سردار خالدی-

«قانون جدید مصوب شده تجارت ایران» که با نظر مجلس شورای اسلامی برای اجرای آزمایشی 4 ساله و تصویب نهایی به شورای نگهبان ارسال شده است، به‌دلیل تعلل در تصویب آن در رفت‌و‌آمد بین دولت و مجلس به حدی تفصیلی و غیرشفاف بوده که به گفته کارشناسان، اجرای آن می‌تواند بسیار دست‌و‌پاگیر باشد و حتی گرفتاری‌هایی برای دولت فراهم سازد.


ادامه مطلب ...
- سه‌شنبه ۱۳٩۳/۳/٢٧

خواهشمند است ارشاد فرمائید مصادیق و موارد اعمال تبصره یک ماده ۱۰ قانون دیوان عدالت اداری کدامند؟ و در صورت طرح دعوای منطبق با تبصره مذکور در محاکم عمومی دادگستری مراجع مذکور چه تصمیمی باید اتخاذ نمایند؟


ادامه مطلب ...
- سه‌شنبه ۱۳٩۳/۳/٢٧

یکی از مباحث بسیار مهم در تجارت بین‌الملل تنظیم و انعقاد قراردادهای تجاری بین‌المللی است.


ادامه مطلب ...
- دوشنبه ۱۳٩۳/۳/٢٦

آیا قبل از تنظیم صورتمجلس به فرض که یکی از خواسته­های خواهان الزام خوانده به اخذ صورتمجلس تفکیکی از اداره ثبت اسناد و املاک باشد آیا می‌توان خوانده را همزمان ملزم به اخذ پایانکار از شهرداری و اخذ صورتمجلس تفکیکی از اداره ثبت و سپس تنظیم سند به نام خواهان نمود؟


ادامه مطلب ...
- دوشنبه ۱۳٩۳/۳/٢٦

تحلیل حقوقدانان از پدیده‌ای به نام «بدهکاران بانکی»

در سال‌های اخیر شاهد بدهکاران بانکی با مبالغ بسیار زیادی در کشور بودیم که تعلل در بازرسی و نظارت و حتی برخورد باعث به وجود آمدن فضای امنی برای بدهکاران بانکی دانه‌درشت شده است.


ادامه مطلب ...
- دوشنبه ۱۳٩۳/۳/٢٦

اما و اگرهای مجازات حبس

مجازات حبس که گاهی به‌عنوان یکی از مؤثرترین انواع مجازات در قوانین داخلی مطرح می‌شود، عمدتا در قانون مجازات اسلامی آمده است. این نوع مجازات صرف نظر از چگونگی تأثیر آن بر محکوم‌علیه (خوب یا بد) از دید عامه مردم و حتی بسیاری از وکلا و قضات به‌ عنوان مجازاتی است که می‌تواند هدف غایی ناشی از مجازات‌ها را که همان ارعاب و جلوگیری از بازگشت مجدد به جرخه جرم است، تأمین کند.


ادامه مطلب ...
- یکشنبه ۱۳٩۳/۳/٢٥

نکات کلیدی در تنظیم یک قرارداد:

قرارداد یا عقد عبارت است از توافق دو اراده و در جهت ایجاد یک اثر حقوقی ولی قانونگذار ایران در ماده ۱۸۳ قانون مدنی عقد را چنین تعریف نموده‌است


ادامه مطلب ...
- سه‌شنبه ۱۳٩۳/۳/٢٠

ماده 337 قانون مدنی شرایط تحقق استیفااز مال غیر را معین نموده » استیفاء کننده از مال دیگری زمانی در مقابل صاحب مال مسئولیت پرداخت اجرت المثل را پیدا می کند که شرایط استیفاء و ایجاد الزام به پرداختن اجرت المثل تحقق یافته باشد.


ادامه مطلب ...
مطالب قدیمی تر » « مطالب جدیدتر
محمدحسنی
موسسه حقوقی عدل محمدحسنی (شماره ثبت31619) تلفن تماس تهران : 66729171 آدرس : تهران ، خیابان انقلاب اسلامی ، بین میدان فردوسی و لاله زار ، پلاک 630 ، واحد 9
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :