mohassani - وبلاگ حقوقی محمدحسنی


وبلاگ حقوقی محمدحسنی
گردآوری وارائه مطالب متنوع و سودمندحقوقی
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
- جمعه ۱۳٩۳/٢/٢٦

در قالب یک بسته حقوقی بررسی شد؛
اما و اگرهای مالیات بر ارزش افزوده

 قانون مالیات بر ارزش افزوده بیش از آنکه قانونی مالیاتی باشد یک نظم‌دهنده اقتصادی است که به بازتوزیع ثروت در جامعه کمک می‌کند.


ادامه مطلب ...
- چهارشنبه ۱۳٩۳/٢/٢٤

عرصه فناوری‌های اطلاعاتی نیازمند چارچوب است؛ 
ابعاد حقوقی نظام جامع رسانه‌ها

 
 با پیشرفت تکنولوژی و غرق شدن در عصر ارتباطات و اطلاعات نیاز به ایجاد چارچوب‌ها در عرصه فناوری‌های اطلاعاتی و وسایل ارتباط جمعی در کشورها بیشتر احساس می‌شود.


ادامه مطلب ...
- چهارشنبه ۱۳٩۳/٢/۱٧

کارشناسان در گفت‌وگو با «حمایت» :
ابهامات قانون کار باید رفع شود

 
 حدود 24 سال از تصویب قانون کار می‌گذرد اما با وجود همه کم و کاستی موجود در این قانون، هنوز فکری برای اصلاح جدی این قانون اندیشیده نشده است و فقط گاهی از گوشه و کنار برخی محافل از ضرورت اصلاح این قانون سخن به میان ‌آورده‌ می‌شود.البته باید به این مهم نیز توجه کرد که ضعف قانون «کار» یکی از چالش‌های پیش روی کارگران و کارفرمایان است. یعنی با وجود اینکه قانون کار سال‌ها برای این دو قشر لازم‌الاجرا بوده است، اما هیچگاه نتوانسته طرفین را راضی نگه دارد.


ادامه مطلب ...
- سه‌شنبه ۱۳٩۳/٢/۱٦

 درگفت‌وگو با  کارشناسان بررسی شد؛
آنچه بیمار باید قبل از جراحی بداند

 پر کردن فرم رضایتنامه قبل از اعمال جراحی به روندی تکراری در بیمارستان ها تبدیل شده است. فرمی که اکثر بیماران اطلاعی از چند و چون آن ندارند و معمولا بدون آگاهی آن را امضا می کنند تا هر چه زودتر از  دردی که تحمل می کنند خلاص شوند.


ادامه مطلب ...
- یکشنبه ۱۳٩۳/٢/۱٤

گزارش/
ضرورت اعمال تخفیف در راستای "حبس‌زدایی"/ تخفیف در مجازات نباید سبب تجّری مجرم شود
سیاست دستگاه قضا بر مبنای حبس‌زدایی است تا آمار زندانیان افزایش نیابد اما این در حالی است که تخیف در مجازات و حبس‌زدایی نباید به گونه‌ای باشد که موجبات تجری و جسارت شخص مجرم را فراهم آورد.


ادامه مطلب ...
- دوشنبه ۱۳٩۳/٢/۸
مرجع تصویب: مجلس شورای اسلامی 
شماره ویژه نامه: ۶۷۶
  چهارشنبه،۳ اردیبهشت ۱۳۹۳
  سال هفتاد شماره ۲۰۱۳۵
 قانون آیین دادرسی کیفری

 

http://www.rooznamehrasmi.ir/Laws/ShowLaw.aspx?Code=1817

- یکشنبه ۱۳٩۳/٢/٧

تظاهر و مداخله در وکالت

پیوست(ها):
 تظاهر و مداخله در وکالت (نوع: PDF  حجم: 182KB)
 
به نقل از :
http://www.ensani.ir/fa/content/153894/default.aspx
- یکشنبه ۱۳٩۳/٢/٧

بررسی حقوق زندانیان در گفت و گو با دو حقوقدان
تهران-ایرنا-«بهمن کشاورز» رییس اتحادیه ی کانون های وکلای دادگستری و «نعمت احمدی» وکیل دادگستری، دو حقوقدان صاحب نامی هستند که در گفت و گو با ایرنا به بررسی موضوع حقوق زندانیان و ضرورت اجرای دقیق آن پرداختند.


ادامه مطلب ...
- جمعه ۱۳٩۳/٢/٥

در گفت‌وگوی «حمایت» با عضو هیات علمی دانشگاه قم مطرح شد؛
مولفه های حقوقی محیط زیست سالم

 یکی از گفتمان‌های حاکم بر حوزه حقوق عمومی در زمینه حق‌های بشری، وجود حق‌ بر محیط زیست سالم است که هم در اسناد بین‌المللی و هم در اسناد داخلی بر وجود آن اشاره شده است. از لحاظ تاریخی از وقتی که انسان‌ها به صورت اجتماعی زندگی و با پیشرفت صنعت، امکان دخالت در محیط زیست را به صورت گسترده‌ای پیدا کرده‌اند این حق نمود بیشتری پیدا کرده است. از سوی دیگر باید به این مهم نیز توجه داشت که در قوانین کشورهای توسعه یافته این حق همواره مورد تاکید است. درایران نیز، قانون‌گذار به صورت کلی در برخی قوانین به اهمیت حفظ و نگهداری از این حق مهم بشری اشاره کرده‌است که برای بررسی بیشتر ابعاد حقوقی این موضوع با دکتر «علی مشهدی» حقوقدان و استادیار گروه حقوق عمومی و بین‌الملل دانشکده حقوق دانشگاه قم و نویسنده و مترجم کتب حقوق محیط زیست به گفت‌وگو نشسته‌ایم که
 در ادامه می‌خوانید.


ادامه مطلب ...
- چهارشنبه ۱۳٩۳/٢/۳

انجمن‌های حامی مصرف‌کنندگان را بشناسید

به امروز و دیروز ارتباطی ندارد تاریخ نشان می‌دهد که همواره مصرف‌کنندگان مورد ظلم و بی‌عدالتی بوده‌اند. این بی‌عدالتی ناآگاهی از فرایند تولید کالاها و ترکیبات آنها تا عوارض مصرف کالاهای زیان‌بار و حتی قیمت غیر منصفانه و ضعف خدمات پس از فروش را در بر می‌گیرد. کم نیستند افرادی که به دلیل یکی از این موارد از خدمات یا کالایی که استفاده ‌کرده‌اند، متضرر شده‌ یا آسیب دیده‌اند و به هر حال از پولی که پرداخت کرده‌اند رضایت ندارند. این در حالی است که رعایت حقوق مصرف‌کننده و چند و چون آن، از زوایای گوناگون در قوانین کشور مورد بررسی و تاکید گرفته است. حالا اگر شما هم در دسته کسانی قرار دارید که می‌خواهید بیشتر با حقوق خود آشنا شوید یا شکایتی از یکی از ارائه‌دهندگان کالا و خدمات دارید، ادامه مطلب را بخوانید.


ادامه مطلب ...
مطالب قدیمی تر » « مطالب جدیدتر
محمدحسنی
وبلاگ حقوقی محمدحسنی درصورتی که نیاز به وکیل دارید می توانید به موسسه حقوقی عدل فردوسی مراجعه نمایید- آدرس : تهران ، خیابان انقلاب اسلامی ، بین میدان فردوسی و لاله زار ، پلاک 630 ، واحد 9 --تلفن تماس تهران: 66342315
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :