وبلاگ حقوقی محمد حسنی
گردآوری مقالات و مطالب حقوقی
hassani.org
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
- پنجشنبه ۱۳٩۳/٧/۱٧

شرکت ایرانی که در خارج از کشور ثبت نشده


ادامه مطلب ...
- پنجشنبه ۱۳٩۳/٧/۱٧

احتراماً همانگونه که مستحضرید کنوانسیون حقوق مدنی و سیاسی که به تصویب ایران رسیده و طبق ماده ۹ قانون مدنی در حکم قانون داخلی است


ادامه مطلب ...
- پنجشنبه ۱۳٩۳/٧/۱٧

در مواردی که مجنون مرتکب بزه دارای مجازات قصاص یا دیه می‌شود


ادامه مطلب ...
- دوشنبه ۱۳٩۳/٧/۱٤

مراحل انحصار وراثت توسط وراث
 
 پس از فوت فرد، اموال او به طور قهری به وراث منتقل می‌شود، اما اگر وراث می‌خواهند سهم‌الارث خود را مطالبه و در آن تصرف کنند، در مرحله نخست باید انحصار وراثت کنند. به این معنا که منحصر بودن آنها در ارث بردن از فرد متوفی و و سهم‌الارث هر یک از آنها در دادگاه بررسی و اثبات شود.کارکرد گواهی انحصار وراثت نیز آن است که بدون انحصار وراثت، وضعیت ورثه و چگونگی تقسیم ترکه به طور رسمی روشن نمی‌شود.


ادامه مطلب ...
- شنبه ۱۳٩۳/٧/۱٢

در گفت‏وگو با «حمایت» بررسی شد
واکاوی چالش کارگر و کارفرما با محوریت قانون کار

 سعیده جلادتی -  مباحث بین کارگر و کارفرما از جمله مسایلی است که اغلب رخ می‌‏دهد. نگاهی به راهروهای دادسرا‌ها و حتی بخش حقوقی و قضایی وزارت کار، همچنین تشکیل پرونده‌های بسیاری پیرامون مشکلات حقوقی یا مادی و حتی بیمه، بخشی از اختلافات کارگر و کارفرمایی است. در این میان دادگستری به عنوان یک مرجع قضایی، مسئول رسیدگی به اختلافاتی است که بین کارگر و کارفرما فصل خصومت نشده است. در این میان ، پیشنهادهای مختلفی از سوی برخی از بازرسان یا معاونان قضایی دراین خصوص ارایه  شده است.


ادامه مطلب ...
- سه‌شنبه ۱۳٩۳/٧/۸

تملک املاک و اراضی در شهرداری ها

تهیه و تدوین: اداره کل تدوین قوانین و مقررات

فهرست مطالب

مقدمه   
مبحث اول: آشنایی با نحوه تملکات املاک در شهرداری‌ها  

چکیده   
نحوه تملک و اقسام آن در شهرداری‌ها  
نحوه تملکات اختصاصی شهرداری   
تملکات عمومی شهرداری 


ادامه مطلب ...
- دوشنبه ۱۳٩۳/٧/٧

احتکار در لغت به معنای نگهداری طعام به انتظار گران شدن آن است و در اصطلاح نیز عبارت از حبس گندم، جو، خرما، کشمش و روغن حیوانی و خودداری از فروش آنها است.


ادامه مطلب ...
- سه‌شنبه ۱۳٩۳/٧/۱

توسط رئیس جمهوری صورت گرفت:
ارسال لایحه جامع وکالت و مشاوره حقوقی به مجلس
در اجرای تکلیف مقرر در ماده (212) قانون برنامه پنجم توسعه و به منظور تجمیع قوانین پراکنده و متعدد در حوزه وکالت و ساماندهی آن و با توجه به لزوم ایجاد تغییرات بنیادین در تشکیلات و ساختار کانون وکلا، لایحه یادشده جهت طی تشریفات قانونی تقدیم می شود.


ادامه مطلب ...
- دوشنبه ۱۳٩۳/٦/٢٤

فرج‌زاده در گفتگو با باشگاه خبرنگاران تشریح کرد
شرایط اختصاص حق سرقفلی به مستاجران املاک تجاری
یک کارشناس مسائل حقوقی گفت: در صورت صدور حکم تخلیه توسط دادگاه مستأجر مستحق دریافت حق کسب پیشه یا حق سرقفلی به صورت وجه نقد خواهد بود.


ادامه مطلب ...
- چهارشنبه ۱۳٩۳/٦/۱٩

بیشترین نگرانی که موقع برنامه‌ریزی برای سفر ذهن افراد را به خود مشغول می‌کند،‌ محل اقامت است؛ خصوصا در زمان‌های شلوغ که پیدا کردن هتل و اقامتگاه مشکل‌ساز است. اما خرید خانه یا آپارتمان دوم در شهری دیگر برای کمتر کسی مقدور است.


ادامه مطلب ...
مطالب قدیمی تر » « مطالب جدیدتر
محمدحسنی
وبلاگ حقوقی محمدحسنی درصورتی که نیاز به وکیل دارید می توانید به موسسه حقوقی عدل فردوسی مراجعه نمایید- آدرس : تهران ، خیابان انقلاب اسلامی ، بین میدان فردوسی و لاله زار ، پلاک 630 ، واحد 9 --تلفن تماس تهران: 66342315____ 66342303
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :