وبلاگ حقوقی محمد حسنی
گردآوری مقالات و مطالب حقوقی
hassani.org
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
- سه‌شنبه ۱۳٩۳/۸/۱۳

چنانچه کارمندی مرتکب فعلی گردد که هم عنوان تخلف اداری و هم دربرگیرنده عنوان مجرمانه باشد


ادامه مطلب ...
- دوشنبه ۱۳٩۳/۸/۱٢

قاچاق سلاح و مهمات و مواد منفجره و محترقه از جمله کالاهای ممنوعه


ادامه مطلب ...
- جمعه ۱۳٩۳/۸/٢

احتراماً نظر به اینکه در بند ۲ ماده ۱۵۸ قانون اجرای احکام مدنی مصادیق هزینه­ های اجرایی به صورت تمثیلی بیان شده است خواهشمند است نظر مشورتی آن مرجع محترم را در خصوص اینکه آیا هزینه­های زیر نیز از مصادیق هزینه­های یاد شده می­باشد یا خیر اعلام فرمایید:


ادامه مطلب ...
- دوشنبه ۱۳٩۳/٧/٢۱

درموردی که محکوم­له سهام محکوم­علیه در یک شرکت سهامی خاص را به عنوان مال معرفی می­کند


ادامه مطلب ...
- یکشنبه ۱۳٩۳/٧/٢٠

موضوع ممنوعیت معامله اشخاص اعم از حقیقی یا حقوقی از مسائل مبتلا به دفاتر اسناد رسمی است. دفاتر اسناد رسمی در مواجهه با اسامی اشخاص که اعمال حقوقی آن ها مورد نهی مراجع قضایی قرار گرفته و مراتب بخشنامه های مربوط، ابلاغ گردیده است، در اجرای تکالیف مقرر از تنظیم سند خودداری می نمایند.


ادامه مطلب ...
- پنجشنبه ۱۳٩۳/٧/۱٧

شرکت ایرانی که در خارج از کشور ثبت نشده


ادامه مطلب ...
- پنجشنبه ۱۳٩۳/٧/۱٧

احتراماً همانگونه که مستحضرید کنوانسیون حقوق مدنی و سیاسی که به تصویب ایران رسیده و طبق ماده ۹ قانون مدنی در حکم قانون داخلی است


ادامه مطلب ...
- پنجشنبه ۱۳٩۳/٧/۱٧

در مواردی که مجنون مرتکب بزه دارای مجازات قصاص یا دیه می‌شود


ادامه مطلب ...
- دوشنبه ۱۳٩۳/٧/۱٤

مراحل انحصار وراثت توسط وراث
 
 پس از فوت فرد، اموال او به طور قهری به وراث منتقل می‌شود، اما اگر وراث می‌خواهند سهم‌الارث خود را مطالبه و در آن تصرف کنند، در مرحله نخست باید انحصار وراثت کنند. به این معنا که منحصر بودن آنها در ارث بردن از فرد متوفی و و سهم‌الارث هر یک از آنها در دادگاه بررسی و اثبات شود.کارکرد گواهی انحصار وراثت نیز آن است که بدون انحصار وراثت، وضعیت ورثه و چگونگی تقسیم ترکه به طور رسمی روشن نمی‌شود.


ادامه مطلب ...
- شنبه ۱۳٩۳/٧/۱٢

در گفت‏وگو با «حمایت» بررسی شد
واکاوی چالش کارگر و کارفرما با محوریت قانون کار

 سعیده جلادتی -  مباحث بین کارگر و کارفرما از جمله مسایلی است که اغلب رخ می‌‏دهد. نگاهی به راهروهای دادسرا‌ها و حتی بخش حقوقی و قضایی وزارت کار، همچنین تشکیل پرونده‌های بسیاری پیرامون مشکلات حقوقی یا مادی و حتی بیمه، بخشی از اختلافات کارگر و کارفرمایی است. در این میان دادگستری به عنوان یک مرجع قضایی، مسئول رسیدگی به اختلافاتی است که بین کارگر و کارفرما فصل خصومت نشده است. در این میان ، پیشنهادهای مختلفی از سوی برخی از بازرسان یا معاونان قضایی دراین خصوص ارایه  شده است.


ادامه مطلب ...
مطالب قدیمی تر » « مطالب جدیدتر
محمدحسنی
وبلاگ حقوقی محمدحسنی درصورتی که نیاز به وکیل دارید می توانید به موسسه حقوقی عدل فردوسی مراجعه نمایید- آدرس : تهران ، خیابان انقلاب اسلامی ، بین میدان فردوسی و لاله زار ، پلاک 630 ، واحد 9 --تلفن تماس تهران: 66342315____ 66342303
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :