mohassani - موسسه حقوقی عدل محمد حسنی


موسسه حقوقی عدل محمد حسنی
گردآوری وارائه مطالب متنوع و سودمندحقوق خصوصی
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
- یکشنبه ۱۳٩٢/٦/۳

تبیین مسؤولیت آمر و مأمور در قانون بکارگیری سلاح توسط مأموران نیروهای مسلح در موارد ضروری (2)

گفتار:جایگاه اشتباه در مسئولیت مأمور

اشتباه را می توان به اشتباه موضوعی و اشتباه حکمی تقسیم بندی کرد در حالت اول متهم نسبت به برخی از واقعیتها و در حالت دوم نسبت به تعارض اعمالش با قانون اشتباه می کند.

- یکشنبه ۱۳٩٢/٦/۳

تبیین مسؤولیت آمر و مأمور در قانون بکارگیری سلاح توسط مأموران نیروهای مسلح در موارد ضروری (1)

دیباچه :

نظر به اینکه انسان به تنهایی قادر نمی باشد کلیه نیازها و مایحتاج خود را تأمین نماید .


ادامه مطلب ...
- چهارشنبه ۱۳٩٢/٥/۳٠

خط قرمزهای قانونی وب‌نویس‌ها

گروه حقوقی- بسیاری از ایرانیان دارای وبلاگ هستند که به نوعی رسانه شخصی آنها محسوب می‌شود. وبلا‌گ‌هابسیاری از محدودیت‌های دیگر رسانه‌ها را ندارد و ارزان و به‌روز هستند؛ اما در سال‌ها اخیر، برای تاسیس و فعالیت این رسانه‌های نوپا نیز مقررات و شرایطی تعیین شده است. قوانین و مقررات متعددی در این خصوص وجود دارد که در مجموع بایدها و نبایدهایی را به عنوان خط قرمز وبلاگ‌نویسی تعیین کرده است و بی‌توجهی به این قوانین و مقررات ممکن است، دردسرهای بزرگی را برای بلاگرها ایجاد کند.


ادامه مطلب ...
- شنبه ۱۳٩٢/٥/٢٦

بررسی ابعاد حقوقی و زیست‌محیطی نشت محموله نفتی کشتی‌هندی درخلیج‌فارس؛
ایران به راحتی از کنار چنین مساله‌ای نمی‌گذرد
    

گروه اجتماعی- زهرا میرزاخانی: محموله نفتی یک کشتی هندی هفته گذشته در آب‌های خلیج فارس نشت کرد و لکه‌ای به وسعت 10 مایل را به‌وجود آورد .اتفاق که «اسماعیل کهرم»؛ کارشناس محیط زیست آن را فاجعه‌ای برای محیط زیست منطقه می‌داند و یک کارشناس حقوقی از مجازات کاپیتان کشتی خبر می‌دهد.


ادامه مطلب ...
- دوشنبه ۱۳٩٢/٥/٢۱

بسته حقوقی برای آشنایی با عملکرد دادورزان؛
اختیارات و وظایف ماموران اجرای حکم

گروه حقوق و اجتماع- اگر مسیر یک پرونده قضایی را از اول تا آخر پیموده باشید محال است که در این مسیر کارتان به «دادورز» یا مأمور اجرا نیفتد. در شعبه‌های حقوقی هر دادگاهی معمولاً یک نفر به عنوان دادورز حضور دارد. در این بسته حقوقی از وظایف و حدود اختیارات این مأمور آگاه می‌شوید. همین اول مطلب یادآور می‌شویم که نباید به هیچ عنوان مرحله اجرای رأی را دست کم بگیرید؛ زیرا طی کردن این مرحله نیازمند عبور از مراحل و تشریفات متعددی است.


ادامه مطلب ...
- یکشنبه ۱۳٩٢/٥/٢٠

یادداشت حقوقی/
تبلیغات وکلای دادگستری؛ بایسته‌ها و نبایسته‌ها
بر خلاف تبلیغات تجاری که با هدف کسب منافع حداکثری صورت می‌گیرد، گونه‌های دیگری از تبلیغات صرفا با هدف آگاهی رسانی و همیاری با مخاطب در انتخاب متناسب انجام می‌گیرند که مورد استفاده وکلای دادگستری است


ادامه مطلب ...
- جمعه ۱۳٩٢/٥/۱۸
 
ترجمه تحریرالوسیله امام خمینى (قدس سره )
مترجم : سیّد محمّد باقر موسوى همدانى

ادامه مطلب ...
- جمعه ۱۳٩٢/٥/۱۸

تحریرالوسیلة، مهمترین و جامع ترین رساله فتوایی امام خمینی و یکی از ماندگارترین آثار فقهی شیعه امامیه است، که از ابتدای تألیف تاکنون، همواره مورد شرح و تعلیقه فقهای پس از مؤلف قرار گرفته است. این کتاب، تحریر و تکمیل کتاب گرانسنگ "وسیلة‌النجاة "است 


ادامه مطلب ...
- سه‌شنبه ۱۳٩٢/٥/۱٥

قانونی که تحت عنوان مجازات اسلامی ابلاغ و اجرایی شده راه درازی را پیموده است. در سال 1386 قانون جدید مجازات اسلامی در قالب لایحه قضایی توسط قوه قضاییه تهیه و برای ارائه به مجلس تقدیم دولت شد. در سال 1387 این لایحه در مجلس اعلام وصول شد و طبق اصل 85 قانون اساسی جهت بررسی و تصویب به کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس ارجاع شد.


ادامه مطلب ...
- دوشنبه ۱۳٩٢/٥/۱٤

یادداشت حقوقی/
ورشکستگی از دیدگاه قانون جدید مجازات اسلامی
یک وکیل دادگستری گفت: کسانی که به عنوان ورشکستگی به تقلب محکوم می‌شوند، به مجازات کیفری حبس از یک تا ۵ سال محکوم خواهند شد اما در بررسی ارکان و عناصر متشکله این بزه و تبیین ماهیت جرم ورشکستگی به تقلب و بررسی عناصر مادی و روانی این بزه ضروری است.


ادامه مطلب ...
مطالب قدیمی تر » « مطالب جدیدتر
محمدحسنی
موسسه حقوقی عدل محمدحسنی (شماره ثبت31619) انجام امور وکالت و ارائه کلیه خدمات حقوقی توسط گروه وکلای دادگستری . تلفن تماس تهران : 66342315 چهت اطلاعات بیشتر به وب سایت موسسه مراجعه شود : http://mohammadhassani.ir/
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :