mohassani - موسسه حقوقی عدل محمد حسنی


موسسه حقوقی عدل محمد حسنی
گردآوری وارائه مطالب متنوع و سودمندحقوق خصوصی
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
- شنبه ۱۳٩٢/٩/٢

طبق ماده 24 قانون وکالت مصوب 25 بهمن 1315 کسانی که قدرت تأدیه حق‌الوکاله ندارند، می‌توانند از کانون وکلا تقاضای معاضدت نمایند، مشروط بر اینکه دعوی آنان با اساس و راجع به‌شخص تقاضاکننده باشد. طبق ذیل این ماده وزارت دادگستری مأمور تهیه نظامنامه در این خصوص شد.


ادامه مطلب ...
- چهارشنبه ۱۳٩٢/۸/٢٩

دانشنامه/
جایگاه تحریم در حقوق بین‌الملل
منشور ملل متحد به شورای امنیت این جواز را داده که هرگاه به صلاحدید خود اقدام نظامی را لازم نبیند می‌تواند به اقداماتی دست بزند که موجب فشار آوردن بر آن کشوردر غالب تحریم باشد.


ادامه مطلب ...
- یکشنبه ۱۳٩٢/۸/٢٦

یک وکیل دادگستری به‌طورکلی برای دفاع ازموکل خویش درامورحقوقی و کیفری، نیازمندبرخی از مهارت‌های ضروری است. ولی مهارت‌های یک وکیل درامورکیفری، بامهارت‌های یک وکیل درامورحقوقی، تاحدودی متفاوت است. دراین نوشتار قصدداریم به تفاوت این مهارت‌ها بپردازیم.


ادامه مطلب ...
- یکشنبه ۱۳٩٢/۸/۱٩

یکی از اصول مسلم حقوق جزا، اصل قانونی بودن جرایم و مجازات‌هاست که بر اساس آن هیچ کس را نمی‌توان مجرم دانست و متعاقبا او را مجازات کرد، مگر این که مرتکب رفتاری اعم از فعل یا ترک فعل شود که در قانون برای آن مجازات تعیین شده باشد.


ادامه مطلب ...
- یکشنبه ۱۳٩٢/۸/۱٢

برای آنکه کسی مسئول رفتار خود شناخته شود، باید در حین ارتکاب جرم شرایط مسئولیت کیفری در وی مهیا باشد. قانونگذار در ماده 140 قانون مجازات اسلامی‌مصوب 92، شرایطی را برای تحقق مسئولیت کیفری پیش بینی کرده است


ادامه مطلب ...
- شنبه ۱۳٩٢/۸/۱۱

براساس اسناد بین‌المللی و قطعنامه‌های سازمان ملل متحد اولین بار در آوریل سال 1968 درجریان برگزاری کنفرانس بین‌المللی حقوق بشر در تهران موضوع حق توسعه مورد توجه قرار گرفت.در این خصوص مشخص گردید رابطه‌ای عمیق بین تحقق حقوق بشر و توسعه اقتصادی وجود دارد و بر این اساس در حدود دو دهه بعد در سال 1986 اعلامیه جهانی حق توسعه به تصویب نمایندگان کشورهای عضو مجمع عمومی سازمان ملل متحد رسید.


ادامه مطلب ...
- شنبه ۱۳٩٢/۸/۱۱

 از مهمترین مباحث مربوط به اجاره اماکن تجاری بحث سرقفلی و حق کسب و پیشه و تجارت است


ادامه مطلب ...
- پنجشنبه ۱۳٩٢/۸/٩

از دار برگشته/ پرونده ای درباره یک قاچاقچی که پس از اعدام زنده شد
جامعه > قضایی - محکوم به اعدام ۳۷ ساله ای پس از اجرای حکم، در سردخانه زنده شد. این ماجرا، حواشی بسیاری داشته است. عاقبت او اما چه می شود؟


ادامه مطلب ...
- سه‌شنبه ۱۳٩٢/٧/۳٠

در روزهای اخیر موضوع اعدام مجدد قاچاقچی بجنوردی که پس از اجرای حکم زنده شد در رسانه‌های مکتوب و مجازی جایی برای خود باز کرده و حقوقدانان و اساتید حقوق را به واکنش برانگیخته است. این واکنش‌ها مختص به حقوقدانان نیست بلکه علما و فقها نیز در این زمینه اظهارنظر کرده‌اند.


ادامه مطلب ...
- دوشنبه ۱۳٩٢/٧/٢٩

میرمحمد صادقی، حقوقدان و استاد دانشگاه با اشاره به اینکه قاچاقچی مواد مخدر در بجنورد محکوم به سلب حیات شده و سلب حیات به هر دلیلی اتفاق نیفتاده است، تاکید کرد:


ادامه مطلب ...
مطالب قدیمی تر » « مطالب جدیدتر
محمدحسنی
موسسه حقوقی عدل محمدحسنی (شماره ثبت31619) انجام امور وکالت و ارائه کلیه خدمات حقوقی توسط گروه وکلای دادگستری . تلفن تماس تهران : 66342315 چهت اطلاعات بیشتر به وب سایت موسسه مراجعه شود : http://mohammadhassani.ir/
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :