mohassani - موسسه حقوقی عدل محمد حسنی


موسسه حقوقی عدل محمد حسنی
گردآوری وارائه مطالب متنوع و سودمندحقوق خصوصی
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
- جمعه ۱۳٩٢/۱/٩

چکیده:
در چند دهه‌ی اخیر اتانازی یا مرگ ‌ترحمی یکی از مسائل بسیار مهم در حیطه‌ی اخلاق پزشکی بوده است. در برخی از کشورها قتل بیمار لاعلاج با رضایت وی به رسمیت شناخته شده است اما در اکثر کشورهای جهان چنین کاری از نظر اخلاقی قابل نکوهش است و مرتکب آن را به لحاظ حقوقی مجرم می‌دانند


ادامه مطلب ...
- شنبه ۱۳٩٢/۱/۳

ضمان قهری الزامات قانونی خارج از قرارداد (ج01) غصب

 پی نوشت :

www.amoozeshghanoon.ir 

- شنبه ۱۳٩٢/۱/۳

کودکان بخشی ازمردم هر جامعه را تشکیل می‌دهند، قوانین متعددی در زمینه‌ی حمایت از کودکان به تصویب رسیده است اما متاسفانه کشورها در برخی موارد به صورت سلیقه‌ای این قوانین حمایتی را به اجرا در می‌آورند و در برخی کشورها به ویژه کشورهای جهان سوم کودکان از حداقل حقوق خود محروم هستند.
به منظور تشریح و آشنایی با قوانین حمایتی از کودکان با کارشناسان حقوقی به گفت‌وگو پرداخته‌ایم.


ادامه مطلب ...
- جمعه ۱۳٩٢/۱/٢

در جریان خیار غبن سه جهت محور بحث بود یکی اینکه در تحقق خیار غبن غیر از آن دو شرط معروف که یکی جهل مغبون به قیمت و تفاوت بین ثمن و قیمت باشد و دیگری اینکه آن تفاوت «مما لا یتسامح» باشد غیر از این دو شرط، شرط دیگری برای تحقق خیار غبن لازم است یا نه و آن ظهور العلم است علم و ظهور الغبن است که آیا این شرط است یا نه آرای اصحاب(رضوان الله علیهم) به سه قسم تقسیم شد بعضیها بالصراحه فتوا دادند که ظهور العلم شرط است بعضیها بالصراحه فتوا دادند که ظهور العلم شرط نیست بعضیها هم اقوالشان به دست نیامده روشن نبود و از نظر آثار هم به همین سه قسم تقسیم شد بعضی از آثار مترتب بر نفس غبن است برخی از آثار مترتب بر ظهور غبن است و بعضی از آثار هم مردّد.


ادامه مطلب ...
- پنجشنبه ۱۳٩٢/۱/۱
گام به گام با شورای حل‌اختلاف(10) رسیدگی‌به دعوی‌تخلیه اماکن مسکونی

 

 

 


پی نوشت :
www.amoozeshghanoon.ir 

- چهارشنبه ۱۳٩۱/۱٢/٢۳

دسترسی به این سایت امکان پذیر نمی‌باشد» این عنوان وقتی بر روی صفحه مرورگر شما ظاهر می‌شود به این معنی است که شما وارد وبسایتی شده‌اید که به تشخیص کارگروه تعیین محتوای مصادیق مجرمانه با قوانین و مقررات کشور ما مطابقت و همخوانی ندارد. به عبارت دیگر این وبسایت به این دلیل که قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران را رعایت نکرده است فیلتر می‌شود.


ادامه مطلب ...
- یکشنبه ۱۳٩۱/۱٢/٢٠


حق سلامت و حق دسترسی به حامیان سلامت از اصول مهمی هستند که در قوانین ملی و بین المللی مورد تاکید قرار گرفته اند. اگر پزشکان را حامیان سلامت مردم بدانیم و آنان را کسانی بنامیم که قرار است سلامت را از راههای مختلف در جامعه نهادینه کنند باید بپذیریم که شغلی بسیار خطیر و حساس را برعهده شان نهاده ایم.


ادامه مطلب ...
- جمعه ۱۳٩۱/۱٢/۱۸

اصل عطف به ماسبق نشدن قوانین از پایه های حقوق به شمار می رود. به گوانه ای که این اصل در حقوق خصوصی ، حقوق جزاء‌ حقوق عمومی وحتی در اسناد بین المللی به عنوان وسیله اثبات حق از اهمیت خاصی برخوردار است.


ادامه مطلب ...
- جمعه ۱۳٩۱/۱٢/۱۱

مسأله اجرت برای زن در مورد خدماتی که جزء وظایف او نیست، از جمله در مورد شیردهی زن به فرزند و گرفتن اجرت از پدر و یا اموال فرزند موضوعی است که در بخشی از روایات و منابع فقهی مطرح شده است.


ادامه مطلب ...
- پنجشنبه ۱۳٩۱/۱٢/۱٠


مرجع تصویب: قوه قضائیه
شماره ویژه نامه: ۵۵۰   چهارشنبه،۹ اسفند ۱۳۹۱

 سال شصت و نه شماره ۱۹۸۰۵
نرخ دیه کامله در ماههای غیرحرام از ابتدای سال ۱۳۹۲

شماره۲۵۳۹۹/۰۱/۹۱                                                                     ۶/۱۲/۱۳۹۱
جناب آقای جاسبی
مدیرعامل محترم روزنامه رسمی کشور
احتراماً به پیوست تعیین نرخ دیه کامله در ماههای غیرحرام توسط ریاست محترم قوه قضائیه که طی شماره ۱۰۰/۴۶۷۳۷/۹۰۰۰ مورخ ۵/۱۲/۱۳۹۱ ابلاغ گردیده است و از ابتدای سال ۱۳۹۲ لازم‌الاجراء می‌باشد جهت درج در روزنامه رسمی ارسال می‌گردد.
وزیر دادگستری ـ سیدمرتضی بختیاری
 
شماره۱۰۰/۴۶۷۳۷/۹۰۰۰                                                               ۵/۱۲/۱۳۹۱
جناب آقای بختیاری
وزیر محترم دادگستری
بازگشت به نامه شماره ۵۶۵۱/۰۱/۹۱/م ـ ۱/۱۲/۱۳۹۱، در خصوص تعیین نرخ دیه در سال ۱۳۹۲، ریاست محترم قوه قضائیه مرقوم فرمودند:
«با توجه به بررسی‌های بعمل آمده و رعایت مصالح مختلفه، قیمت دیه کامله در ماه‌های غیرحرام، از ابتدای سال ۱۳۹۲ مبلغ یک میلیارد و یکصد و چهل میلیون ریال تعیین می‌گردد.»
لذا بدینوسیله مراتب جهت اقدام لازم ابلاغ می‌گردد.
رئیس حوزه ریاست قوه قضائیه ـ علی خلفی

http://www.rooznamehrasmi.ir/Laws/ShowLaw.aspx?Code=746

مطالب قدیمی تر » « مطالب جدیدتر
محمدحسنی
موسسه حقوقی عدل محمدحسنی (شماره ثبت31619) انجام امور وکالت و ارائه کلیه خدمات حقوقی توسط گروه وکلای دادگستری . تلفن تماس تهران : 66342315 چهت اطلاعات بیشتر به وب سایت موسسه مراجعه شود : http://mohammadhassani.ir/
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :