mohassani - موسسه حقوقی عدل محمد حسنی


موسسه حقوقی عدل محمد حسنی
گردآوری وارائه مطالب متنوع و سودمندحقوق خصوصی
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
- چهارشنبه ۱۳٩٢/٥/٢

ر گفت‌وگوی «حمایت» با دکتر علی نجفی تونا بررسی شد؛
قلمروی اجرای اصل سرزمینی بودن قوانین و مقررات جزایی
    

گروه قضایی- مهدیه سید میرزایی: اصل سرزمینی بودن قوانین و مقررات جزایی، یکی از اصول مهم حقوق جزا محسوب می‌شود. به موجب ماده 3 قانون مجازات اسلامی جدید، «قوانین جزایی ایران درباره کلیه اشخاصی که در قلمرو حاکمیت زمینی، دریایی و هوایی جمهوری اسلامی ایران مرتکب جرم شوند، اعمال می‌شود، مگر آنکه به موجب قانون ترتیب دیگری مقرر شده باشد».


ادامه مطلب ...
- چهارشنبه ۱۳٩٢/٤/٢٦

در گفت‌وگوی «حمایت» با دکتر ساعدی، عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی بررسی شد؛
دادگاه‌های صالح در حقوق تجارت بین‌الملل

گروه قضایی ـ مهدیه سیدمیرزایی: یکی از نکات مهم در سرنوشت قراردادهای تجاری بین‌المللی، چگونگی حل‌و‌فصل اختلاف‌های ناشی از تفسیر یا اجرای قراردادهاست. به دلیل اینکه بروز اختلاف‌های تجاری بر سرعت و امنیت اعمال تجاری تاثیر منفی می‌گذارد و سرمایه تجار را دستخوش فقدان امنیت می‌کند،


ادامه مطلب ...
- سه‌شنبه ۱۳٩٢/٤/٢٥

/فراز و فرودهای قانون جدید مجازات از نگاه حقوقدانان/
کشاورز از تغییرات قانون مجازات درباره «رجم» می‌گوید

رییس سابق اتحادیه سراسری وکلا، قانون جدید مجازات اسلامی را خوب توصیف کرد و گفت: از آنجا که در قانون جدید مجازات اسلامی با موارد و فرمول‌های نوینی مواجه هستیم، وکلا و حقوقدانان باید بازخوانی مجددی بر روی این قانون داشته باشند.


ادامه مطلب ...
- یکشنبه ۱۳٩٢/٤/٢۳

بررسی اختلافات موجرو مستاجر در گفت‌وگو با کارشناسان حقوقی؛
قرارداد اجاره را چگونه ختم‌به‌خیر کنیم؟
    

گروه حقوقی- قرارداد اجاره همیشه به خوبی و خوشی به پایان نمی‌رسد و گاهی پایان اجاره با شروع اختلافات موجر و مستاجر همراه است. حل این اختلافات معمولا مدتی وقت دو طرف را می‌گیرد؛ اما با قواعدی که در قانون پیش‌بینی شده است از قبل می‌توان اجمالا دریافت که حق با کدام طرف است.


ادامه مطلب ...
- سه‌شنبه ۱۳٩٢/٤/۱۸

فرهنگنامه نهادهای انقلاب اسلامی(14)
دادگاه‌های انقلاب اسلامی
 شاهین رضایی
 
در زمان بررسی و تصویب قانون اساسی، با اینکه دادسرا و دادگاه انقلاب در معرض توجه فراوان مقامات و محافل بود و عملکرد آن توجه همگان را به خود معطوف کرده بود، در قانون اساسی هیچ نامی از آن برده نشد، ولی در جریان مذاکرات این مجلس به موقتی بودن و ضرورت انحلال دادگاه‌های انقلاب پس از رفع نیاز، اشاره شده است.


ادامه مطلب ...
- دوشنبه ۱۳٩٢/٤/۱٧

 د‌ر گفت‌وگو با مد‌یرسابق مرکز خد‌مات تخصصی مالکیت فکری جهاد‌ د‌انشگاهی تهران بررسی شد‌
قانون مالکیت معنوی نیازمند‌ استاند‌ارد‌ سازی
    گروه قضایی، وحید‌ه کریمی- د‌ر د‌نیای امروزمالکیت معنایی گسترد‌ه تر از آنچه که د‌ر گذشته تصور می‌شد‌ یافته است. یکی از بحث‌ها د‌ر مالکیت موضوع مالکیت معنوی است. مالکیت معنوی بد‌وا مالکیت و تسلط قانونی و شرعی است.


ادامه مطلب ...
- یکشنبه ۱۳٩٢/٤/۱٦


در گفت‌وگوی «حمایت» با کارشناسان حقوقی بررسی شد؛
مهلت‌های قانونی در مطالبه وجه برات
    

گروه حقوقی- اسناد تجاری عنوانی کلی برای چک، سفته، برات و برخی اسناد مشابه دیگر است. البته در این خانواده، چک از همه محبوب‌تر است و مردم رغبت بیشتری به آن نشان می‌دهند. با وجود این، سفته و برات هم کاربرد خود را در جامعه دارند


ادامه مطلب ...
- جمعه ۱۳٩٢/٤/۱٤

در گفت‌وگوی «حمایت» با عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی صورت گرفت؛
بررسی تطبیقی نظام‌های حقوقی دنیا


گروه حقوقی- برای ما که در ایران زندگی می‌کنیم درک این موضوع که در برخی کشورها صدور آرای قضایی بر اساس قانون نیست، بلکه اساس و مبنای صدور آرای گذشته است، ممکن است دشوار باشد؛ اما در نظام حقوقی «کامن‌‌لا» که در کشورهایی مثل انگلیس و آمریکا اجرا می‌شود نظام حقوقی و قانونگذاری با کشور ما تفاوت‌های زیادی دارد.


ادامه مطلب ...
- پنجشنبه ۱۳٩٢/٤/۱۳

راهکارهای بهداشت روانی در محیط های کاری پرتنش
امروزه نقش منفی و ناخوشایند استرس بر هیچ کس پوشیده نیست. استرس و اضطراب مستمر و مضاعف باعث می‌شود تا افراد به تدریج کارایی خود را از دست بدهند و به عناصری ضعیف و ناکارآمد تبدیل شوند. اهمیت مطلب در این است که بدانیم امروزه اکثر کسانی که دچار استرس و اضطراب می‌شوند به تدریج مستعد ابتلا به بیماری‌های جسمی و روانی دیگر نیز خواهند شد.


ادامه مطلب ...
- چهارشنبه ۱۳٩٢/٤/۱٢

در گفت‌وگوی «حمایت» با کارشناسان حقوقی بررسی شد؛
مراجع رسیدگی به اعتراض کارگران و کارمندان
    

گروه حقوقی- شاغلان در کشور را می‌توانیم به دو دسته کارگران و کارمندان تقسیم کنیم. کارگر معمولا به تابعان قانون کار گفته می‌شود و کارمند به تابع قانون مدیریت کشوری می‌گویند.


ادامه مطلب ...
مطالب قدیمی تر » « مطالب جدیدتر
محمدحسنی
موسسه حقوقی عدل محمدحسنی (شماره ثبت31619) انجام امور وکالت و ارائه کلیه خدمات حقوقی توسط گروه وکلای دادگستری . تلفن تماس تهران : 66342315 چهت اطلاعات بیشتر به وب سایت موسسه مراجعه شود : http://mohammadhassani.ir/
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :