وبلاگ حقوقی محمد حسنی
گردآوری مقالات و مطالب حقوقی
hassani.org
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
- دوشنبه ۱۳٩۳/٤/٩

حسب بررسی های به عمل آمده راجع به نحوه رسیدگی،تشخیص و مطالبه مالیات از وکلای دادگستری و با ملاحظه مواردی از ایرادات و ناهماهنگی ها در فرآیند انجام کار و به منظور هماهنگی و اتخاذ رویه واحد و بهبود سطح کیفی رسیدگی به پرونده مالیاتی وکلای دادگستری، مقتضی است موارد ذیل مورد توجه و اقدام واقع گردد:


ادامه مطلب ...
- یکشنبه ۱۳٩۳/٤/۸

سهام جمع سهم است و در حقوق تجارت سندی است که حاکی از مالکیت سهم معین در شرکت سهامی است.


ادامه مطلب ...
- جمعه ۱۳٩۳/٤/٦

آشنایی با دیوان

دیوان محاسبات کشور مؤسسه ای دولتی است که در امور مالی و اداری مستقل می باشد و زیرنظر مجلس شورای اسلامی بعنوان بازوی نظارتی آن عمل می نماید.


ادامه مطلب ...
- چهارشنبه ۱۳٩۳/٤/٤

 در قالب یک بسته حقوقی بررسی شد
الزامات موتور سواری در جاده قانون
 ایمن نیست، 25 درصد از آمار مرگ و میر "در قسمت تصادف‌ها" را تشکیل می‌دهند؛ می‌گویند 6 برابر خودرو آلودگی هوایی و 2برابر آن، آلودگی صوتی ایجاد می‌کنند. روی دو چرخ می‌روند و علاوه بر اسم آنها که موتورسیکلت است، گاهی به ارابه‌های مرگ هم تشبیه می‌شوند. در کشور ما برای این وسایل که بخش زیادی از حمل و نقل انسانی و باری را انجام می‌دهد قوانین زیادی تدوین و اجرایی شده است، قوانین که راکبان گاهی به دلیل ناآگاهی از آن و در اکثر موارد به خاطر زیرپا گذاشتن قوانین، وسیله نقله و حتی جان و سلامتی خود را از دست می‌دهند. این بسته حقوقی را با دقت بخوانید.


ادامه مطلب ...
- دوشنبه ۱۳٩۳/٤/٢

آنچه وکلای دادگستری و کارآموزان وکالت درباره امور مالیاتی خود باید بدانند نحوه تنظیم اظهار نامه مالیاتی مربوط به وکلای دادگستریمقررات مالیاتی ناظر به موسسات حقوقی


ادامه مطلب ...
- جمعه ۱۳٩۳/۳/۳٠

سردار خالدی-

«قانون جدید مصوب شده تجارت ایران» که با نظر مجلس شورای اسلامی برای اجرای آزمایشی 4 ساله و تصویب نهایی به شورای نگهبان ارسال شده است، به‌دلیل تعلل در تصویب آن در رفت‌و‌آمد بین دولت و مجلس به حدی تفصیلی و غیرشفاف بوده که به گفته کارشناسان، اجرای آن می‌تواند بسیار دست‌و‌پاگیر باشد و حتی گرفتاری‌هایی برای دولت فراهم سازد.


ادامه مطلب ...
- سه‌شنبه ۱۳٩۳/۳/٢٧

خواهشمند است ارشاد فرمائید مصادیق و موارد اعمال تبصره یک ماده ۱۰ قانون دیوان عدالت اداری کدامند؟ و در صورت طرح دعوای منطبق با تبصره مذکور در محاکم عمومی دادگستری مراجع مذکور چه تصمیمی باید اتخاذ نمایند؟


ادامه مطلب ...
- سه‌شنبه ۱۳٩۳/۳/٢٧

یکی از مباحث بسیار مهم در تجارت بین‌الملل تنظیم و انعقاد قراردادهای تجاری بین‌المللی است.


ادامه مطلب ...
- دوشنبه ۱۳٩۳/۳/٢٦

آیا قبل از تنظیم صورتمجلس به فرض که یکی از خواسته­های خواهان الزام خوانده به اخذ صورتمجلس تفکیکی از اداره ثبت اسناد و املاک باشد آیا می‌توان خوانده را همزمان ملزم به اخذ پایانکار از شهرداری و اخذ صورتمجلس تفکیکی از اداره ثبت و سپس تنظیم سند به نام خواهان نمود؟


ادامه مطلب ...
- دوشنبه ۱۳٩۳/۳/٢٦

تحلیل حقوقدانان از پدیده‌ای به نام «بدهکاران بانکی»

در سال‌های اخیر شاهد بدهکاران بانکی با مبالغ بسیار زیادی در کشور بودیم که تعلل در بازرسی و نظارت و حتی برخورد باعث به وجود آمدن فضای امنی برای بدهکاران بانکی دانه‌درشت شده است.


ادامه مطلب ...
مطالب قدیمی تر » « مطالب جدیدتر
محمدحسنی
وبلاگ حقوقی محمدحسنی درصورتی که نیاز به وکیل دارید می توانید به موسسه حقوقی عدل فردوسی مراجعه نمایید- آدرس : تهران ، خیابان انقلاب اسلامی ، بین میدان فردوسی و لاله زار ، پلاک 630 ، واحد 9 --تلفن تماس تهران: 66342315____ 66342303
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :