mohassani - موسسه حقوقی عدل محمد حسنی


موسسه حقوقی عدل محمد حسنی
گردآوری وارائه مطالب متنوع و سودمندحقوق خصوصی
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
- یکشنبه ۱۳٩٢/٤/۱٦


در گفت‌وگوی «حمایت» با کارشناسان حقوقی بررسی شد؛
مهلت‌های قانونی در مطالبه وجه برات
    

گروه حقوقی- اسناد تجاری عنوانی کلی برای چک، سفته، برات و برخی اسناد مشابه دیگر است. البته در این خانواده، چک از همه محبوب‌تر است و مردم رغبت بیشتری به آن نشان می‌دهند. با وجود این، سفته و برات هم کاربرد خود را در جامعه دارند


ادامه مطلب ...
- جمعه ۱۳٩٢/٤/۱٤

در گفت‌وگوی «حمایت» با عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی صورت گرفت؛
بررسی تطبیقی نظام‌های حقوقی دنیا


گروه حقوقی- برای ما که در ایران زندگی می‌کنیم درک این موضوع که در برخی کشورها صدور آرای قضایی بر اساس قانون نیست، بلکه اساس و مبنای صدور آرای گذشته است، ممکن است دشوار باشد؛ اما در نظام حقوقی «کامن‌‌لا» که در کشورهایی مثل انگلیس و آمریکا اجرا می‌شود نظام حقوقی و قانونگذاری با کشور ما تفاوت‌های زیادی دارد.


ادامه مطلب ...
- پنجشنبه ۱۳٩٢/٤/۱۳

راهکارهای بهداشت روانی در محیط های کاری پرتنش
امروزه نقش منفی و ناخوشایند استرس بر هیچ کس پوشیده نیست. استرس و اضطراب مستمر و مضاعف باعث می‌شود تا افراد به تدریج کارایی خود را از دست بدهند و به عناصری ضعیف و ناکارآمد تبدیل شوند. اهمیت مطلب در این است که بدانیم امروزه اکثر کسانی که دچار استرس و اضطراب می‌شوند به تدریج مستعد ابتلا به بیماری‌های جسمی و روانی دیگر نیز خواهند شد.


ادامه مطلب ...
- چهارشنبه ۱۳٩٢/٤/۱٢

در گفت‌وگوی «حمایت» با کارشناسان حقوقی بررسی شد؛
مراجع رسیدگی به اعتراض کارگران و کارمندان
    

گروه حقوقی- شاغلان در کشور را می‌توانیم به دو دسته کارگران و کارمندان تقسیم کنیم. کارگر معمولا به تابعان قانون کار گفته می‌شود و کارمند به تابع قانون مدیریت کشوری می‌گویند.


ادامه مطلب ...
- سه‌شنبه ۱۳٩٢/٤/۱۱


محقق‌داماد:
قاضی که نباید سوت باشد!
کارکردها و رویکردهای دستگاه قضایی تا چه حد با سرخطهای روزهای نخستین انقلاب و اهداف قانون اساسی انطباق دارد


ادامه مطلب ...
- جمعه ۱۳٩٢/٤/٧

در گفت‌وگو با دکتر احمد میدری بررسی شد؛
مفهوم کارایی در نظام قضایی

گروه حقوقی- امروزه خط فاصلی که میان رشته‌های مختلف علوم انسانی کشیده می‌شد و آنها را تبدیل به جزیره‌های مستقلی از همدیگر می‌کرد، کمرنگ‌تر شده است و مطالعات میان‌رشته‌ای در حوزه‌های مختلف علوم انسانی رواج پیدا کرده است.


ادامه مطلب ...
- چهارشنبه ۱۳٩٢/٤/٥


تخصص های مربوط به وکالت در فرانسه
سید یاسر رحیمی-وکیل پایه یک دادگستری و دانشجوی داوری تجاری بین‌المللی دانشگاه اکس-مارسی فرانسه

مطابق قانون ۲۸ مارس ۲۰۱۱ که به موجب فرمان ۲۸ دسامبر همان سال اجرائی گردیده اینکه اعطای عنوان تخصص به وکلای متقاضی از حیطه اختیار مدارس وکالت خارج و به شورای ملی کانون های وکلای فرانسه تفویض گردیده است


ادامه مطلب ...
- سه‌شنبه ۱۳٩٢/٤/٤


آملی‌لاریجانی:

برخی از مواد قانون جدید مجازات، خلاف شرع و قانون اساسی هستند

رییس قوه قضاییه گفت: برخی از مواد قانون مجازات اسلامی مصوب 1392 خلاف شرع و قانون اساسی هستند و به نظرم از نگاه شورای محترم نگهبان گریخته‌اند.


ادامه مطلب ...
- دوشنبه ۱۳٩٢/٤/۳

در راستای تحقق طرح عدالت الکترونیکی، سازمان قضایی نیروهای مسلح برنامه های مختلفی را با محوریت توسعه و بهبود کیفی و کمی زیرساخت های فناوری اطلاعات و ارتباطات، بسترسازی تحقق سازمان الکترونیک و ارائه خدمات الکترونیک در سال 91 به مرحله اجرا درآورده و گام های بلندی را در این زمینه برداشته است.


ادامه مطلب ...
- یکشنبه ۱۳٩٢/٤/٢

در گفت‌وگوی «حمایت» با دکتر محمود تفکریان بررسی شد؛
نقش حقوق ثبت در کاهش پرونده‌های قضایی
 

گروه حقوقی- با وجود توجه کمی که به ثبت اسناد در جامعه و به حقوق ثبت در دانشکده‌های حقوق می‌شود،این شاخه از حقوق از اهمیت عملی زیادی برخوردار است. بی‌توجهی به مسایل ثبتی باعث موازی‌کاری و به جریان افتادن پرونده‌های متعددی در شعب دادگاه‌ها می‌شود؛ بنابراین حقوق ثبت در عملکرد دستگاه قضایی کشور نیز اهمیت زیادی دارد. هفته قوه قضاییه فرصت مناسبی است که به بررسی جایگاه ثبت رسمی اسناد بپردازیم. در این خصوص به گفت‌وگو با دکتر محمود تفکریان یکی از حقوقدانان برجسته در حوزه حقوق ثبت و مدرس دانشگاه پرداخته‌ایم:


ادامه مطلب ...
مطالب قدیمی تر » « مطالب جدیدتر
محمدحسنی
موسسه حقوقی عدل محمدحسنی (شماره ثبت31619) انجام امور وکالت و ارائه کلیه خدمات حقوقی توسط گروه وکلای دادگستری . تلفن تماس تهران : 66342315 چهت اطلاعات بیشتر به وب سایت موسسه مراجعه شود : http://mohammadhassani.ir/
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :