mohassani - موسسه حقوقی عدل محمد حسنی


موسسه حقوقی عدل محمد حسنی
گردآوری وارائه مطالب متنوع و سودمندحقوق خصوصی
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
- دوشنبه ۱۳٩٢/۱٠/٢۳

دادستان عمومی و انقلاب اصفهان در گفت‌وگو با «حمایت» تبیین کرد :
ویژگی های قانون حفظ حقوق شهروندی

گروه قضایی:سوسن نوری- دادستان عمومی و انقلاب اصفهان اجرای دقیق قانون احترام به آزادی‌های مشروع و حفظ حقوق شهروندی را موجب جلب اعتماد نسبت به قاضی و دستگاه قضایی دانست. محمدرضا حبیبی در گفت‌وگو با «حمایت» اظهارکرد: این قانون در سال 83 در قالب ماده واحده‌ای با 15 بند به تصویب مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان رسید. در همان سال در اجرای بند 15 این ماده واحده دستورالعملی شامل 20 ماده از سوی رییس قوه قضاییه نیز تصویب شد.


ادامه مطلب ...
- چهارشنبه ۱۳٩٢/۱٠/۱۸

یوسف خمسه
نقل و انتقال خودرو و حواشی آن
اگر فروشنده یا خریدار یا هر دو، نخواهند یا نتوانند جهت تعویض پلاک حضور یابند، می‌توانند با مراجعه به دفترخانه، تقاضای تنظیم وکالت جهت تعویض پلاک کنند.


ادامه مطلب ...
- شنبه ۱۳٩٢/۱٠/۱٤

در مورد محل اجرای مجازات مرگ باید توضیح داد که سابقا، اعدام در ملاءعام و در میادین شهر که امکان تجمع افراد و مشاهده اجرای مجازات را داشته انجام می‌گرفت


ادامه مطلب ...
- چهارشنبه ۱۳٩٢/۱٠/٤


فارس گزارش می‌دهد
چگونگی شهادت زنان در محاکم قضایی/ تناسب‌محور باشیم یا تساوى‌محور

آیا باید تناسب‌محور باشیم یا تساوى‌محور؟ به عبارت دیگر، آیا باید عدالت‌محور باشیم یا مساوات‌محور، منطق کدام را بپذیریم؟ گاهی تساوی، ظلم است نه عدالت! باید دید واقعیت مسائل جامعه و حمایت از حقوق زن چه اقتضا مى‏‌کند.


ادامه مطلب ...
- پنجشنبه ۱۳٩٢/٩/٢۸

دانشنامه حقوقی/
"قسم" در قانون مدنی به چه معنا است؟
در قانون مدنى ایران در بخش امارات از سوگند و قسم به عنوان یکى از ادله اثبات دعوى یاد شده است و طبق ماده ۱۳۲۳ همین قانون "امارات قانونى در کلیه دعاوى معتبر است مگر آن که دلیل بر خلاف آن موجود باشد." همین قانون مدنى فصلى دارد که اختصاص به سوگند دارد.


ادامه مطلب ...
- سه‌شنبه ۱۳٩٢/٩/٢٦

معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم یکی از دستگاه‌های زیرمجموعه قوه قضاییه است و مسئولیت اعمال مواردی را دارد که در چارچوب پیشگیری از وقوع جرم تعریف شده‌اند.


ادامه مطلب ...
- سه‌شنبه ۱۳٩٢/٩/۱٩

خرید فروش اعضای بدن در برخی کشورها مثل هند به فاجعه‌ای ملی تبدیل شده و در برخی کشورها از جمله کشورهای عربی با منع قانونی مواجه شده و تنها هدیۀ عضو پذیرفته شده است. در ایران به دلیل سکوت قانون، ابعاد مسئله نیز همچنان ناگفته باقی‌مانده است.


ادامه مطلب ...
- سه‌شنبه ۱۳٩٢/٩/۱٩

مدخل

پیوند اعضا مورد توجه دانش پزشکی جدید است و دست آورد آن، تجدید حیات و بهبودی زندگی شمار فراوانی از انسان ها است. بی گمان از ارزوهای دیرینه بشر در طول تاریخ، توانایی بر پیوند اعضا بوده است و دنیای پزشکی امروز به خود می بالد که به این خواسته دست یافته و می تواند بسیاری از اعضای بدن را پیوند زند.

در این پیشرفت شگرف عالم پزشکی انسان های فرهیخته فراوانی تاثیر داشته اند، از جمله نقش افرینی دانشمندان مسلمان غیر قابل انکار و مراجعه به تاریخ، گواه آن است.

پیوند اعضا از جهات گوناگون با دانش های مختلف مربوط است: از جمله از منظر علم فقه پرسش های زیادی فراروی این ره آورد بشر وجود دارد. به همین جهت سزاوار است مورد کندوکاو بیشتر صاحب نظران و مجتهدان قرار گیرد.

این نوشته در مقام آن است که پاسخ های مقام معظم رهبری را به پرسش های جمعی از متخصصان پیوند اعضا بررسی کند و پاره ای از ادله ای را که می تواند مستند این نظریات فقهی باشد نمایان سازد.


ادامه مطلب ...
- چهارشنبه ۱۳٩٢/٩/۱۳

بررسی‌جزییات‌اطلس‌آسیب‌های اجتماعی پایتخت‌

درگفت‌و‌گوبادکترابهری،آسیب‌شناس
آسیب‌خیز‌ترین مناطق تهران کجاست؟
    
گروه اجتماعی: زهرا میرزاخانی- افزایش آسیب‌های اجتماعی در پایتخت و ریشه دواندن آن در بافت فرسوده شهر، باعث شد تا سازمان نوسازی بافت‌های فرسوده شهر تهران که متولی رسیدگی به این بخش از شهر است به فکر چاره‌ای بیفتد و از پژوهشگران حوزه آسیب‌های اجتماعی دعوت کند تا اطلسی جامع درباره آسیب‌های اجتماعی که در این منطقه شهر وجود دارد، تهیه کنند.


ادامه مطلب ...
- یکشنبه ۱۳٩٢/٩/۱٠

مریم داودی مهر
بررسی فقهی تاسیس مراکز درمان اعتیاد به مصرف الکل
آیا کسی که برای درمان اعتیاد خود به مصرف مشروبات الکلی به کلینیک مراجعه می‌کند، بر اساس قوانین موضوعه کشور و نیز فقه شیعه، قابل مجازات است؟


ادامه مطلب ...
مطالب قدیمی تر » « مطالب جدیدتر
محمدحسنی
موسسه حقوقی عدل محمدحسنی (شماره ثبت31619) انجام امور وکالت و ارائه کلیه خدمات حقوقی توسط گروه وکلای دادگستری . تلفن تماس تهران : 66342315 چهت اطلاعات بیشتر به وب سایت موسسه مراجعه شود : http://mohammadhassani.ir/
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :