وبلاگ حقوقی محمد حسنی
گردآوری مقالات و مطالب حقوقی
hassani.org
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
- سه‌شنبه ۱۳٩۳/٤/۱٧

در گفت‌وگو با عضو هیات علمی دانشگاه امام صادق(ع) مطرح شد
نظارت صحیح حلقه مفقوده پیشگیری از اختلاس
 به باور بسیاری از کارشناسان اقتصادی تعدد قوانین و مقرارت و مدیریت طولانی باعث ایجاد ارتباطات مافیایی و ناسالم در هر سیستم مالی می‌شود و این تعدد و مدیریت زمینه تفسیرهای مختلف و سوءاستفاده را برای متخلفان فراهم می‌کند. به اعتقاد این عده برای جلوگیری از وقوع اختلاس دولت باید سیستم نظارتی و بازرسی کلی را تشکیل دهد و این نظارت‌ها را در نهادهای مدنی و مردمی نهادینه کند تا شاید از بروز این پدیده مسری در کشور بکاهد. درباره فساد اقتصادی به گفت‌وگو با دکتر «سید محمدی‌مهدی غمامی» حقوقدان و عضو هیات علمی دانشگاه امام صادق(ع) نشسته‌ایم که می‌خوانید.


ادامه مطلب ...
- دوشنبه ۱۳٩۳/٤/۱٦

علی الاصول ارتباط حقوقی بین موکل و وکیل از دو جهت قانونی و قراردادی ، واجد تعریف و بررسی ، و معادلات روشنی برای رسیدن به یک استنباط صحیح وجود دارد .


ادامه مطلب ...
- دوشنبه ۱۳٩۳/٤/۱٦

درخبرها آمده بود که ناظم یکی از مدارس به جرم آزار و اذیت دانش آموزان و بر هم زدن امنیت روانی مدرسه تحت تعقیب قرار گرفت. احتمالا فرد مذکور دادگاهی و به دلیل این رفتار شنیع به اشد مجازات محکوم و یا شاید حکم صادره برای عبرت دیگران در ملاء عام به اجرا درآید.


ادامه مطلب ...
- چهارشنبه ۱۳٩۳/٤/۱۱

وصیت
 
  وصیت در لغت از ریشه «وصی» و به معنای عهد، فرمان دادن، در نبود کسی به کاری پرداختن می‌باشد


ادامه مطلب ...
- دوشنبه ۱۳٩۳/٤/٩

حسب بررسی های به عمل آمده راجع به نحوه رسیدگی،تشخیص و مطالبه مالیات از وکلای دادگستری و با ملاحظه مواردی از ایرادات و ناهماهنگی ها در فرآیند انجام کار و به منظور هماهنگی و اتخاذ رویه واحد و بهبود سطح کیفی رسیدگی به پرونده مالیاتی وکلای دادگستری، مقتضی است موارد ذیل مورد توجه و اقدام واقع گردد:


ادامه مطلب ...
- یکشنبه ۱۳٩۳/٤/۸

سهام جمع سهم است و در حقوق تجارت سندی است که حاکی از مالکیت سهم معین در شرکت سهامی است.


ادامه مطلب ...
- جمعه ۱۳٩۳/٤/٦

آشنایی با دیوان

دیوان محاسبات کشور مؤسسه ای دولتی است که در امور مالی و اداری مستقل می باشد و زیرنظر مجلس شورای اسلامی بعنوان بازوی نظارتی آن عمل می نماید.


ادامه مطلب ...
- چهارشنبه ۱۳٩۳/٤/٤

 در قالب یک بسته حقوقی بررسی شد
الزامات موتور سواری در جاده قانون
 ایمن نیست، 25 درصد از آمار مرگ و میر "در قسمت تصادف‌ها" را تشکیل می‌دهند؛ می‌گویند 6 برابر خودرو آلودگی هوایی و 2برابر آن، آلودگی صوتی ایجاد می‌کنند. روی دو چرخ می‌روند و علاوه بر اسم آنها که موتورسیکلت است، گاهی به ارابه‌های مرگ هم تشبیه می‌شوند. در کشور ما برای این وسایل که بخش زیادی از حمل و نقل انسانی و باری را انجام می‌دهد قوانین زیادی تدوین و اجرایی شده است، قوانین که راکبان گاهی به دلیل ناآگاهی از آن و در اکثر موارد به خاطر زیرپا گذاشتن قوانین، وسیله نقله و حتی جان و سلامتی خود را از دست می‌دهند. این بسته حقوقی را با دقت بخوانید.


ادامه مطلب ...
- دوشنبه ۱۳٩۳/٤/٢

آنچه وکلای دادگستری و کارآموزان وکالت درباره امور مالیاتی خود باید بدانند نحوه تنظیم اظهار نامه مالیاتی مربوط به وکلای دادگستریمقررات مالیاتی ناظر به موسسات حقوقی


ادامه مطلب ...
- جمعه ۱۳٩۳/۳/۳٠

سردار خالدی-

«قانون جدید مصوب شده تجارت ایران» که با نظر مجلس شورای اسلامی برای اجرای آزمایشی 4 ساله و تصویب نهایی به شورای نگهبان ارسال شده است، به‌دلیل تعلل در تصویب آن در رفت‌و‌آمد بین دولت و مجلس به حدی تفصیلی و غیرشفاف بوده که به گفته کارشناسان، اجرای آن می‌تواند بسیار دست‌و‌پاگیر باشد و حتی گرفتاری‌هایی برای دولت فراهم سازد.


ادامه مطلب ...
مطالب قدیمی تر » « مطالب جدیدتر
محمدحسنی
وبلاگ حقوقی محمدحسنی درصورتی که نیاز به وکیل دارید می توانید به موسسه حقوقی عدل فردوسی مراجعه نمایید- آدرس : تهران ، خیابان انقلاب اسلامی ، بین میدان فردوسی و لاله زار ، پلاک 630 ، واحد 9 --تلفن تماس تهران: 66342315____ 66342303
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :