mohassani - موسسه حقوقی عدل محمد حسنی


موسسه حقوقی عدل محمد حسنی
گردآوری وارائه مطالب متنوع و سودمندحقوق خصوصی
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
- یکشنبه ۱۳٩٢/٤/٢

در گفت‌وگوی «حمایت» با دکتر محمود تفکریان بررسی شد؛
نقش حقوق ثبت در کاهش پرونده‌های قضایی
 

گروه حقوقی- با وجود توجه کمی که به ثبت اسناد در جامعه و به حقوق ثبت در دانشکده‌های حقوق می‌شود،این شاخه از حقوق از اهمیت عملی زیادی برخوردار است. بی‌توجهی به مسایل ثبتی باعث موازی‌کاری و به جریان افتادن پرونده‌های متعددی در شعب دادگاه‌ها می‌شود؛ بنابراین حقوق ثبت در عملکرد دستگاه قضایی کشور نیز اهمیت زیادی دارد. هفته قوه قضاییه فرصت مناسبی است که به بررسی جایگاه ثبت رسمی اسناد بپردازیم. در این خصوص به گفت‌وگو با دکتر محمود تفکریان یکی از حقوقدانان برجسته در حوزه حقوق ثبت و مدرس دانشگاه پرداخته‌ایم:


ادامه مطلب ...
- جمعه ۱۳٩٢/۳/۳۱

در گف توگوی «حمایت » با یک حقوقدان بررسی شد؛
جایگاه انگیزه در تعیین مجازات مجرم

گروه حقوقی- آیا کسی که برای رها کردن بیمار از درد و رنج بی‌پایان اقدام به کشتن او می‌کند با کسی که با بی‌رحمی قربانی خود را برای بردن اموال وی می‌کشد باید به یک ترتیب مجازات شوند؟


ادامه مطلب ...
- چهارشنبه ۱۳٩٢/۳/٢٩

اساسنامه مرکز داوری کانون وکلای دادگستری

هیأت مدیره کانون وکلای دادگستری درجهت اعتلای حرفه وکالت، تأمین امنیت قضائی درکشور، استفاده بهینه از وکلای دادگستری باتجربه، فیصله اختلافات و دعاوی پیچیده و تخصصی، جلب همکاری وکلای جوان و متخصصین درتأمین حقوق قانونی موکلین آنان و بالاخره رعایت موازین حرفه ای وکالت و گسترش اعتماد عمومی به حرفه وکالت این اساسنامه را درجلسه 4/5/84 تصویب نمود.


ادامه مطلب ...
- شنبه ۱۳٩٢/۳/٢٥

 حفظ آبرو و حرمت اشخاص از سویی مورد تأکید تمام ادیان الهی به ویژه دین اسلام بوده و از سوی دیگر در فرهنگ و ادبیات سرزمین ما نیز بر آن تأکید فراوانی شده است.


ادامه مطلب ...
- سه‌شنبه ۱۳٩٢/۳/٢۱

تاکنون اصطلاح محکومیت بدون محاکمه را شنیده‌اید؟ می توانید تصور کنید بدون برگزاری محاکمه‌ای فردی محکوم و مجازات شده باشد؟ یا از آزادی‌های اساسی انسان‌ها در قانون اطلاعی دارید؟


ادامه مطلب ...
- یکشنبه ۱۳٩٢/۳/۱٩

قرآن با اشاره به مبانی و اصول حقوقی، اعجاز معارف قرآن را به نمایش گذاشت تا جایی که قوانینی عالی از فردی درس ناخوانده و ارایه آن در نظامی هماهنگ و دارای ویژگی‌های خدامحوری و مبتنی به وحی و عدالت‌محوری است.


ادامه مطلب ...
- پنجشنبه ۱۳٩٢/۳/۱٦

کتاب اجاره
اجاره یا به اعیان مملوکه از قبیل حیوان یا خانه و عقار و اثاث و جامه و امثال اینها تعلق مى گیرد و فائده تملیک منفعت را در مقابل عوض مى دهد، و یا متعلق به خود انسان مى شود مثل اینکه شخص آزاد خود را اجیر غیر کند براى اینکه عملى را براى او انجام دهد که غالبا تملیک عمل خود به غیر را در مقابل اجرتى مقرر را مى دهد، گاهى هم مى شود که فائده آن تملیک عمل نیست بلکه منفعت است مثل اینکه زنى خود را اجیر کند براى رضاع نه ارضاع اجیر کند براى اینکه شیر پستان خود را در اختیار مستاءجر قرار دهد نه شیردان به کودک او.


ادامه مطلب ...
- سه‌شنبه ۱۳٩٢/۳/۱٤

مقدمه
گاه دوران حاملگی به طور معمول و در سلامت کامل مادر و جنین، طی نمی شود؛ و در اثر عوامل گوناگون داخلی یا خارجی، حیات مادر یا جنین یا هر دو و یا سلامت کنونی و آینده هرکدام از ایشان، در معرض خطر قرار می گیرد. مسئله ای که تشخیص آن با توجه به پیشرفت علم پزشکی، گسترش روزافزون وسایل پزشکی و تشخیص زودهنگام بیماری ها، بعید و دشوار نیست. در چنین شرایطی، نگرانی از سلامت و حیات هر یک از طرفین درگیر در این ماجرا، نیازمند تصمیم گیری های جدیدی است. این که بارداری می تواند و باید ادامه یابد یا خیر، امری است که علاوه بر پزشک، از نظر فقهی و اسلامی نیز باید مورد سؤال و بررسی قرار گیرد.


ادامه مطلب ...
- دوشنبه ۱۳٩٢/۳/۱۳

اگر اجزای یک سند که پاره شده است به هم ملحق و به صورت اول درآید الحاق یک نوشته به نوشته دیگر محسوب نمی‌شود. به کاربردن مهر دیگری یا بدین‌صورت است که از مهر سپرده‌شده به شخص بدون اجازه صاحب آن استفاده می‌شود یا کسی بدون اجازه صاحب مهر آن را برمی‌دارد و استفاده می‌کند.


ادامه مطلب ...
- پنجشنبه ۱۳٩٢/۳/٩

ماده 591 این‌طور بیان شده است هرگاه ثابت شود که راشی برای حفظ حقوق حقه خود ناچار از دادن وجه یا مالی بوده تعقیب کیفری ندارد و وجه یا مالی ‌که داده به او مسترد می‌شود


ادامه مطلب ...
مطالب قدیمی تر » « مطالب جدیدتر
محمدحسنی
موسسه حقوقی عدل محمدحسنی (شماره ثبت31619) انجام امور وکالت و ارائه کلیه خدمات حقوقی توسط گروه وکلای دادگستری . تلفن تماس تهران : 66342315 چهت اطلاعات بیشتر به وب سایت موسسه مراجعه شود : http://mohammadhassani.ir/
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :