mohassani - موسسه حقوقی عدل محمد حسنی


موسسه حقوقی عدل محمد حسنی
گردآوری وارائه مطالب متنوع و سودمندحقوق خصوصی
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
- یکشنبه ۱۳٩٢/۸/۱٢

برای آنکه کسی مسئول رفتار خود شناخته شود، باید در حین ارتکاب جرم شرایط مسئولیت کیفری در وی مهیا باشد. قانونگذار در ماده 140 قانون مجازات اسلامی‌مصوب 92، شرایطی را برای تحقق مسئولیت کیفری پیش بینی کرده است


ادامه مطلب ...
- شنبه ۱۳٩٢/۸/۱۱

براساس اسناد بین‌المللی و قطعنامه‌های سازمان ملل متحد اولین بار در آوریل سال 1968 درجریان برگزاری کنفرانس بین‌المللی حقوق بشر در تهران موضوع حق توسعه مورد توجه قرار گرفت.در این خصوص مشخص گردید رابطه‌ای عمیق بین تحقق حقوق بشر و توسعه اقتصادی وجود دارد و بر این اساس در حدود دو دهه بعد در سال 1986 اعلامیه جهانی حق توسعه به تصویب نمایندگان کشورهای عضو مجمع عمومی سازمان ملل متحد رسید.


ادامه مطلب ...
- شنبه ۱۳٩٢/۸/۱۱

 از مهمترین مباحث مربوط به اجاره اماکن تجاری بحث سرقفلی و حق کسب و پیشه و تجارت است


ادامه مطلب ...
- پنجشنبه ۱۳٩٢/۸/٩

از دار برگشته/ پرونده ای درباره یک قاچاقچی که پس از اعدام زنده شد
جامعه > قضایی - محکوم به اعدام ۳۷ ساله ای پس از اجرای حکم، در سردخانه زنده شد. این ماجرا، حواشی بسیاری داشته است. عاقبت او اما چه می شود؟


ادامه مطلب ...
- سه‌شنبه ۱۳٩٢/٧/۳٠

در روزهای اخیر موضوع اعدام مجدد قاچاقچی بجنوردی که پس از اجرای حکم زنده شد در رسانه‌های مکتوب و مجازی جایی برای خود باز کرده و حقوقدانان و اساتید حقوق را به واکنش برانگیخته است. این واکنش‌ها مختص به حقوقدانان نیست بلکه علما و فقها نیز در این زمینه اظهارنظر کرده‌اند.


ادامه مطلب ...
- دوشنبه ۱۳٩٢/٧/٢٩

میرمحمد صادقی، حقوقدان و استاد دانشگاه با اشاره به اینکه قاچاقچی مواد مخدر در بجنورد محکوم به سلب حیات شده و سلب حیات به هر دلیلی اتفاق نیفتاده است، تاکید کرد:


ادامه مطلب ...
- یکشنبه ۱۳٩٢/٧/٢۸

یک حقوقدان: نمی‌توان جان انسانی که از اعدام رهایی یافته را با اجرای مجدد حکم گرفت
جامعه > قضایی - محمدصالح نیکبخت می‌گوید هم از لحاظ ماهوی و هم از لحاظ تشریفات، اجرای حکم قاچاقچی اعدامی پایان یافته و دیگر جایی برای اجرای مجدد حکمی که قبلا اجرا شده است وجود ندارد.


ادامه مطلب ...
- شنبه ۱۳٩٢/٧/٢٧

درخصوص سلاح سرد و تاثیر آن در افزایش موارد جرم جرح و قتل، بسیار گفته شده و داستان تا آنجا پیش رفته که در تعریف سلاح سرد در قانون مجازات قاچاق اسلحه و مهمات، تجدید نظر و اقلامی که ابتدائا نمی‌توانند سلاح سرد محسوب شوند به فهرست این سلاح‌ها افزوده شده است.


ادامه مطلب ...
- سه‌شنبه ۱۳٩٢/٧/٢۳

در این مقاله تلاش­هایی برای ساماندهی نظریه عدم نفوذ مراعی صورت گرفت و هدف از انجام آن کشف و شناسایی نظریه عدم نفوذ مراعی و ساماندهی آن و ایجاد قاعده­ای بود که در حقوق امروزی ایران قابلیت اعمال داشته باشد.


ادامه مطلب ...
- یکشنبه ۱۳٩٢/٧/٢۱

بر وقایع اجتماعی مختلف آثاری بار می‌شود تا قانون نظم را در مجموعه‌ای از روابط انسانی برقرار کند. آنها که حسب قواعد قانونگذار محق و مکلف می‌شوند یا در مظان اتهام قرار می‌گیرند، در وقوع اصل ماجرا اختلاف دارند. پس جامعه متمدن دادرسی و حکم را بوجود می‌آورد تا اثبات کند و الزم بیاورد. بدینسان حکم در مجموعه روابط حقوقی جایگاهی برای خود پیدا کرده است و اثر می‌گذارد و اثر می‌پذیرد.


ادامه مطلب ...
مطالب قدیمی تر » « مطالب جدیدتر
محمدحسنی
موسسه حقوقی عدل محمدحسنی (شماره ثبت31619) انجام امور وکالت و ارائه کلیه خدمات حقوقی توسط گروه وکلای دادگستری . تلفن تماس تهران : 66342315 چهت اطلاعات بیشتر به وب سایت موسسه مراجعه شود : http://mohammadhassani.ir/
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :