موسسه حقوقی عدل محمد حسنی
انجام کلیه امور وکالت توسط گروه وکلای ‍پایه یک دادگستری
hassani.org
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
- یکشنبه ۱۳٩۳/٢/٧

تظاهر و مداخله در وکالت

پیوست(ها):
 تظاهر و مداخله در وکالت (نوع: PDF  حجم: 182KB)
 
به نقل از :
http://www.ensani.ir/fa/content/153894/default.aspx
- یکشنبه ۱۳٩۳/٢/٧

بررسی حقوق زندانیان در گفت و گو با دو حقوقدان
تهران-ایرنا-«بهمن کشاورز» رییس اتحادیه ی کانون های وکلای دادگستری و «نعمت احمدی» وکیل دادگستری، دو حقوقدان صاحب نامی هستند که در گفت و گو با ایرنا به بررسی موضوع حقوق زندانیان و ضرورت اجرای دقیق آن پرداختند.


ادامه مطلب ...
- جمعه ۱۳٩۳/٢/٥

در گفت‌وگوی «حمایت» با عضو هیات علمی دانشگاه قم مطرح شد؛
مولفه های حقوقی محیط زیست سالم

 یکی از گفتمان‌های حاکم بر حوزه حقوق عمومی در زمینه حق‌های بشری، وجود حق‌ بر محیط زیست سالم است که هم در اسناد بین‌المللی و هم در اسناد داخلی بر وجود آن اشاره شده است. از لحاظ تاریخی از وقتی که انسان‌ها به صورت اجتماعی زندگی و با پیشرفت صنعت، امکان دخالت در محیط زیست را به صورت گسترده‌ای پیدا کرده‌اند این حق نمود بیشتری پیدا کرده است. از سوی دیگر باید به این مهم نیز توجه داشت که در قوانین کشورهای توسعه یافته این حق همواره مورد تاکید است. درایران نیز، قانون‌گذار به صورت کلی در برخی قوانین به اهمیت حفظ و نگهداری از این حق مهم بشری اشاره کرده‌است که برای بررسی بیشتر ابعاد حقوقی این موضوع با دکتر «علی مشهدی» حقوقدان و استادیار گروه حقوق عمومی و بین‌الملل دانشکده حقوق دانشگاه قم و نویسنده و مترجم کتب حقوق محیط زیست به گفت‌وگو نشسته‌ایم که
 در ادامه می‌خوانید.


ادامه مطلب ...
- چهارشنبه ۱۳٩۳/٢/۳

انجمن‌های حامی مصرف‌کنندگان را بشناسید

به امروز و دیروز ارتباطی ندارد تاریخ نشان می‌دهد که همواره مصرف‌کنندگان مورد ظلم و بی‌عدالتی بوده‌اند. این بی‌عدالتی ناآگاهی از فرایند تولید کالاها و ترکیبات آنها تا عوارض مصرف کالاهای زیان‌بار و حتی قیمت غیر منصفانه و ضعف خدمات پس از فروش را در بر می‌گیرد. کم نیستند افرادی که به دلیل یکی از این موارد از خدمات یا کالایی که استفاده ‌کرده‌اند، متضرر شده‌ یا آسیب دیده‌اند و به هر حال از پولی که پرداخت کرده‌اند رضایت ندارند. این در حالی است که رعایت حقوق مصرف‌کننده و چند و چون آن، از زوایای گوناگون در قوانین کشور مورد بررسی و تاکید گرفته است. حالا اگر شما هم در دسته کسانی قرار دارید که می‌خواهید بیشتر با حقوق خود آشنا شوید یا شکایتی از یکی از ارائه‌دهندگان کالا و خدمات دارید، ادامه مطلب را بخوانید.


ادامه مطلب ...
- چهارشنبه ۱۳٩۳/٢/۳

روش‌شناسی تفسیر حقوقی قرآن
دکتر سید احمد میر خلیلی / عضو هیئت علمی دانشگاه یزد
حمید رضا نوری / دانشجوی دکترای رشته قرآن و حدیث دانشگاه معارف اسلامی
چکیده
نویسنده‌ اهمیت تفسیر حقوقی قرآن را بررسی می‌کند و به ضرورت توجه به این شیوه تفسیری، از آن رو که قرآن یکی از منابع حقوقی اسلامی است، اشاره می‌نماید. در ادامه نمونه‌هایی از تفسیر حقوقی معصومان: از آیات معرفی می‌کند و چون مباحث حقوقی بخشی از فقه اسلامی را تشکیل می‌دهد، وی تفسیر حقوقی را در زمره تفاسیری معرفی می‌کند که به آیات الاحکام پرداخته‌اند. پس از تحلیل معنای تفسیر حقوقی، به احتمال‌های متصور توجه کرده، این تفسیر را مصداقی از سبک، روش و گرایش‌های تفسیری می‌شمارد و در پایان دو نمونه از آسیب‌های تفسیر حقوقی، را ذکر می‌کند.
واژه‌های اصلی: قرآن، روش، تفسیر، فقه، حقوق، حق.


ادامه مطلب ...
- دوشنبه ۱۳٩۳/٢/۱

در گفت‌وگوی«حمایت» با کارشناسان حقوقی بررسی شد؛
نگاهی قانونی به تشکل‌های کارگری و کارفرمایی

 تاریخ زندگی بشر، گویای این حقیقت است که انسان علاوه بر نیازهای فردی، درگیر نیازهای جمعی و اجتماعی نیز است و تلازم این دو نیاز است که به زندگی معنا و مفهوم واقعی می‌دهد و در سایه آن انسان می‌تواند در مسیر رشد و تکامل بشری گام‌های محکم‌تری بردارد. در گفت‌وگو با کارشناسان حقوقی به بررسی ابعاد حقوقی یکی از مصادیق فعالیت جمعی که تشکل‌های مرتبط با موضوع کار است  پرداخته‌ایم.


ادامه مطلب ...
- جمعه ۱۳٩۳/۱/٢٩

در گفت‌وگو با عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی، حقوقدان مطرح شد؛
قواعد حاکم بر مبارزه با سلاح‌های هسته‌ای

 کاربرد سلاح هسته‌ای، به‌عنوان بارزترین  نمونه‌ سلاح‌های کشتار جمعی، آثاری به همراه دارد که قابل قیاس با سایر سلاح‌ها، شامل سلاح‌های متعارف و سایر مصادیق سلاح‌های کشتار جمعی نیست.


ادامه مطلب ...
- چهارشنبه ۱۳٩۳/۱/٢٧

دزدی دریایی، تهدید مشترک جامعه بین‌المللی است
سازوکار محاکمه دزدان دریایی

 دزدان دریایی، این روزها از قاب سینما به دنیای واقعی بازگشته‌اند. آن دسته از کشورهای ساحلی مانند سومالی که از حکومت مرکزی قدرتمندی برخوردار نیستند، تبدیل به مأمن و پناهگاه کشتی‌های دزدان دریایی شده‌اند.


ادامه مطلب ...
- سه‌شنبه ۱۳٩۳/۱/٢٦

در گفت‌وگوی «حمایت» با کارشناسان حقوقی بررسی شد؛
زیر‌ و بم قانونی ثبت شرکت‌های سهامی

 در میان همه شرکت‌هایی که در عرصه اقتصادی و تجاری فعالیت دارند شرکت‌های سهامی از اهمیت زیادی در قانون تجارت برخوردارند. این اهمیت به دو دلیل است:


ادامه مطلب ...
- سه‌شنبه ۱۳٩۳/۱/٢٦

 نفس دفاع، قصاص را ساقط می‌کند
حسین میرمحمد صادقی / استاد دانشگاه
در بحث دفاع مشروع، استثنا بر اصل است. اصل بر  این است که اگر کسی نیاز به حمایت دارد باید به مراجع و نیروی انتظامی مراجعه کند، به عبارت دیگر نباید افراد قانون را در دستان خود گرفته و درصدد دفاع از خود برآیندالبته ناگفته نماند


ادامه مطلب ...
مطالب قدیمی تر » « مطالب جدیدتر
محمدحسنی
موسسه حقوقی عدل محمدحسنی (شماره ثبت31619) انجام کلیه امور وکالت توسط گروه وکلای ‍پایه یک دادگستری تلفن تماس تهران : 66729171 آدرس : تهران ، خیابان انقلاب اسلامی ، بین میدان فردوسی و لاله زار ، پلاک 630 ، واحد 9
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :